RUMORED BUZZ ON کارشناس خودرو

Rumored Buzz on کارشناس خودرو

Rumored Buzz on کارشناس خودرو

Blog Article

کارشناسی خودرو یک مرحله مهم پیش از خرید یا فروش خودرو دست دوم به حساب می‌آید که هم فروشنده و هم خریدار از مزایای آن بهره‌مند می‌شود.

به‌هرحال یک اتومبیل چپی یا تصادفی که ظاهر آن بارنگ آراسته‌شده، نمی‌تواند کارایی خوبی را از خود نشان دهد. حتی در بسیاری موارد به دلیل نقص‌های فنی بسیار جان سرنشینان را نیز به خطر می‌اندازد

به‌طور کلی ۱۴۵ آیتم در کارشناسی خودرو حائز اهمیت است که در ادامه مقاله به بررسی مفصل آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کارشناسی خودرو در محل، کارشناسی رنگ و بدنه است. وضعیت بدنه‌ی ماشین تاثیر بسیار زیادی در ارزش ریالی خودرو می‌گذارد و می‌تواند باعث افت قیمت یا افزایش آن شود.

لارن فیکس از منتقدان بزرگ خودرو می‌گوید: خرید خودروی دست دوم بدون مشورت در مورد صحت و سلامت خودرو با یک فرد متخصص می‌تواند ضررهای مالی زیادی برای شما داشته باشد. ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید از لحاظ ظاهری بسیار مناسب به نظر برسد اما ایرادهای فنی داشته باشد که از نظر شما پنهان بماند.

پس از انجام کارشناسی فنی خودرو با دستگاه دیاگ، مکانیک اقدام به تعمیر محل خطا کرده و سایر عیب‌های احتمالی را برطرف می‌کند. استفاده از این دستگاه بسیار ضروری بوده و هنگام خرید خودروهای دست دوم خیلی به کار خریداران می‌آید.

کارشناسی موتور خودرو شامل بررسی تمام آیتم‌هایی می‌شود که به قلب تپنده ماشین تعلق دارند. سلامت بدنه، سیلندرها، سرسیلندرها، سوپاپ‌ها، پیستون‌ها، استارت خودرو، لرزش موتور، روغن‌سوزی، دمای موتور، وضعیت باتری، دود اگزوز و… همگی در لیست مواردی هستند که کارشناس باید به آن‌ها توجه کند.

آهن‌ربا: قسمت‌های مختلف بدنه، درجه حساسیت متفاوتی کارشناس ماشین دارند و میزان چسبندگی بخش‌های آسیب‌دیده و سالم با هم فرق دارند.

کارشناسی خودرو کارکرده معمولا ۴۵ الی ۶۰ دقیقه زمان می‌برد.

در روش دیگر، متقاضی ماشین خود را به یکی از مراکز کارشناسی خودرو، بدنه و تشخیص رنگ می‌برد.

دوربین: در صورتی که از زوایای درست از ماشین عکس گرفته شود، می‌توان وضعیت رنگ و بدنه را مشخص کرد.

بررسی اصالت مدارک خودرو یکی از مهم‌ترین مقدمات کارشناسی خرید خودرو دست دوم به حساب می‌آید، چون وجود هر تضاد و تناقضی در مدارک، به معنی مشکوک بودن ماشین به سرقتی بودن یا غیرقانونی است.

اگر بیش از ۵۰ درصد از بدنه خودرو در اثر تصادف یا ضربه آسیب دیده باشد، کابین خودرو را تعویض می‌کنند.

در روند معامله خودرو دست دوم توسط خودرو۴۵، کارشناسی خودرو کارکرده به صورت رایگان انجام می‌شود.

Report this page